آموزش چیدمان در نرم افزار کاربردی آرتکم

آموزش چیدمان در نرم افزار کاربردی آرتکم Art Cam

آموزش چیدمان در نرم افزار کاربردی آرتکم

اگر شما همکار گرامی که با دستگاه برش و حکاکی لیزری CO2 کار می کنید، مطمینا میدانید که یکی از مهمترین و پر دردسرترین کارها پس از طراحی نمونه اصلی چیدمان است به دلیل عدم وجود امکان چیدمان در خود نرم افزار کورل دراو corel draw و گران بودن پلاگین ایکات لیزرکاران دچار دردسر و پرت ورق می شوند بالاخص در مواردی که قطعه دارای شکل ناهمگون باشد.از آنجایی که قیمت ورق جزو مهمی از محصول نهایی است یک چیدمان به صرفه کمک شایانی به صرفه جویی می کند. در این مقاله به شما نحوه چیدمان در نرم افزار کاربردی آرتکم Art Cam آموزش داده خواهد شد. پس از انجام نستینگ یا همان چیدمان محصول نهایی آماده برش با دستگاه برش و حکاکی لیزری co2 می شود. توجه داشته باشید که آموزش چیدمان در نرم افزار ارتکم ورژن ۲۰۰۸داده میشود که البته تفاوت ساختاری زیادی با ورژن های جدیدتر ندارد.

گام اول

چیدمان در آرتکم

چیدمان در آرتکم

ابتدا نرم افزار ارتکم را باز می کنیم. سپس بر روی گزینه create new model کلیک می کنیم. یک صفحه جدید باز می شود در این صفحه باید ابعاد ورق خود را که در معمول دستگاهها ابعاد ۱۲۰*۹۰ است وارد می کنیم. در قسمت height 900  و در قسمت width 1200 را وارد می نماییم. دقت کنید که واحد اندازه گیری یا همان unit بر روی mm باشد. پس از وارد کردن ملزومات فوق بر روی ok کلیک کنید.

گام دوم

چیدمان 2

چیدمان ۲حه کاری مورد استفاده برای چیدمان در نرم افزار کاربردی آرتکم باز شده است. در این صفحه در منو بار بالای صفحه بر روی گزینه وکتور vector کلیک میکنیم. در زیر منوی vector اقدام به وارد کردن طرحی که میخواهیم بچینیم با کلیک بر روی گزینه import می کنیم. صفحه ای جدید باز می شود و با ارجاع به محل ذخیره طرح مورد نظر با دبل کلیک بروی آن، آن را وارد صفحه کاری می کنیم.

چیدمان در ارتکم 3

چیدمان در ارتکم ۳

گام سوم

چیدمان در نرم افزار ارتکم 4

چیدمان در نرم افزار ارتکم ۴

پس از وارد کردن وکتور مورد نظر بر روی گزینه nesting در قسمت vector tools کلیک کنید. به دلیل اینکه نرم افزار ارتکم نرم افزار جی کد گیری و طراحی برای دستگاه سی ان سی است چند گزینه است که در اینجا باید آنها را وارد کنیم گزینه اول tool diemeter است که چون در لیزر ابزاری با قطعه کار درگیر نیست آن را صفر می دهیم. گزینه بعدی toolpathe clearance است که فاصله بین مراکز دو برش را مشخص می کند که آن را هم به دلیل نبود مته صفر قرار می دهیم. گزینه بعدی sheet edge clearance است که فاصله چیدمان از لبه های ورق را مشخص می کند که ما به دلیل حفظ فاصله از لبه آن را ۵ میلی متر قرار می دهیم.

آموزش چیدمان در نرم افزار کاربردی آرتکم

آموزش چیدمان در نرم افزار کاربردی آرتکم

دیگر گزینه ها عبارتند از allow part rotation که می پرسد موقع چیدمان چرخش مجاز است یا نه. دیگر گزینه که حتما تیک آن را فعال کنید تا اشکا داخل هم نروند group inside and outside of shapes on nesting است. در آخر تعداد کپیهای مورد نظر از طرحها را وارد کرده و بر روی گزینه nest کلیک می کنیم.

نکته ۱: حتما قبل از کلیک بر روی گزینه nest تمام شکل مورد نظر را انتخاب کنید تا فقط قسمتی از آن را جیدمان نکند

نکته ۲: ارتکم به هیچ عنوان اشکال باز ، برهم افتادگی ها و اشکال دارای ایراد را نمیچیند و اعلام خطا میکند. حتما قبل از import ایرادات آن را برطرف کنید.

با آرزوی موفقیت برای همکاران عزیز

صنایع چوب ماهر

مهندس سعید عبدی

آموزش سمباده زدن چوب سی ان سی شده قبل از وکیوم

آموزش سنباده زدن چوب قبل از وکیوم

آموزش سنباده زدن چوب سی ان سی شده قبل از وکیوم

در این قسمت پیرامون داشتن سطح صاف و صیقلی بر روی چوب که منتج به کار وکیوم شده عالی و بی نقص می شود بحث خواهد شد. برای کار چوب و ارایه مصنوعات چوبی آموزش سنباده زدن چوب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سنباده زدن به عنوان یک مرحله از زیرسازی کار به شمار میرود و بسیار اهمیت دارد. سنباده زدن فقط کشیدن سنباده به سمت چپ راست نیست بلکه کارگر و استادکار بسیار ماهر نیازمند است. پس از سنباده زدن بی نقص و صاف کردن سطح چوب کار وکیوم کردن مصنوعات چوبی شروع می شود. در قسمت پایین چند ترفند سنباده زدن خدمت همکاران عزیز ارایه می گردد.

ترفندهای سنباده زدن

۱- حتما هنگام سنباده زدن ابتدا از سنباده زبر تر شروع کنید و با سنباده نرم تر ادامه دهید.

۲- در نظر داشته باشید همیشه همسو با دانه های چوب سنباده بزنید نه مخالف با آن

۳- در صورت سنباده زدن با دست حتما از قطعه چوبی استفاده کنید و سنباده را با دست نگیرید.

۴-اگر سنباده بیش اندازه مستهلک شده باشد آن را تعویض کنید.

۵- اسفنج کانتور دارای سطوح شیبدار در هر چهار طرف است، که امکان دسترسی به گوشه ها را فراهم می کند.

۶- برای لبه های چوب با شکلهای عجیب و غریب، حتما از یک تکه چوب شکل دار که منطبق با لبه است و سمباده به آن چسبانده شده است استفاده کنید.

فیلم آموزشی

در ادامه فیلم آموزش طریقه صحیح سنباده زدن چوب و ترفندهای لازم توسط استاد شاهی خدمت همکاران سی ان سی کار و وکیوم کار ارایه می گردد.


برای دانلود فایل آموزشی سمباده زدن چوب اینجا کلیک کنید.

صنایع چوب ماهر

مقایسه بین سروو موتور و استپر موتور

مقایسه بین سروو موتور و استپر موتور

سروو موتور ها و یا استپر موتور ها کدام یک برای استفاده شما مناسب است؟

اگر شما هم به دنبال یک موتور مناسب برای دستگاه سی ان سی و یا دستگاه برش و حکاکی لیزر خود هستید و می خواهید یک موتور مناسب بر روی آن سوار کنید. حتما مقاله پیش رو را که صنایع چوب ماهر در راستای رسالت خدمت رسانی به همکاران عزیز ارایه می کند و به مقایسه موتورهای سروو موتور و استپر موتور می پردازد را بخوانید.

تفاوت اساسی بین سیستم استپر سنتی و سیستم سروو پایه نوع موتور و شرایط کنترل آن می باشد. استپرها معمولا ۵۰ تا ۱۰۰ قطب موتور براشلس brushless استفاده می کند در حالی که سروو موتورها اغلب تنها ۴ تا ۱۲ قطب دارند. یک قطب قسمتی از یک موتور و قطب مغناطیسی شمال یا جنوب است که توسط مگنت دائمی و یا یا عبور جریان از میان هسته های سیم پیچ ایجاد می شود.

استپر ها تا زمانی که بتوانند به صورت صحیح میان قطبهای خوش حرکت کنند، نیاز به رمز گذاری ندارند. در حالی که سروو ها با قطب های کم، نیاز به یک رمز گذار برای نگهداری از مسیر موقعیتشان دارند. استپرها به آسانی و به طور پیوسته با استفاده از پالس ها (حلقه باز) حرکت می کنند در حالی که سروو ها تفاوت بین رمزنگاری موتورها و موقعیت دستور داده شده (حلقه بسته) را می خواند و جریان مورد نیاز برای حرکت را تنظیم می کند.

شمای درونی موتور

شمای درونی موتور

 

جوانب مثبت و منفی سرووها و استپ موتورها

چند تفاوت عملکردی بین استپر و سروو منتج از ترتیب طراحی موتورهایشان است. یک چرخش از یک استپ موتور در مقایسه با سروو موتور نیازمند مبادلات بیشتر جریان از میان سیم پیچ است. طراحی موتورهای استپر منجر به تخریب گشتاور در سرعتهای بالا می شود در حالی که موتورهای سروو اینگونه نیستند. استفاده از ولتاژ گذرگاهی محرک بالاتر این اثر را با خرد کردن زمان ثابت الکتریکی سیم پیچ ها کاهش می دهد. و بالعکس، تعداد بالای قطب ها در استپ موتورها نسبت به سروو موتور های هم رده در سرعت های پایین مزیت گشتاوری دارد.

تفاوت دیگر روش کنترل موتور آنها است. استپر های سنتی در مود جریان ثابت حلقه باز کار می کنند. که از لحاظ هزینه ای به دلیل عدم نیاز به رمزگذاری در اکثر موقعیت های کاری به صرفه است. در حالی که سیستم های استپر در مود جریان ثابت کار می کنند میزان کافی گرما در موتور و درایو ایجاد می کند. که برای بعضی مواقع قابل ملاحظه است. سروو کنترل ها این مساله را تنها با فراهم کردن جریان مورد نیاز موتور برای حرکت دادن یا نگه داشتن بار نگه می دارند. همچنیین می تواند حداکثر گشتاور را که چندین مرتبه بیشتر از ماکزیمم گشتاور موتور مداوم است را برای شتاب فراهم کند.

تعمیر استپر ها نسبت به سروو ها آسان تر است. همچنین ارزان تر هستند بالاخص در کاربردهای کوچکتر. آنها گام ها را از دست نمی دهند و اگر در محدوده طراحی خود کار کنند نیازی با رمزگذاری ندارند. استپر ها در حالت استراحت پایدار هستند و موقعیت خود را بدون هیچ گونه نوسان ، به خصوص با بارهای پویا نگه می دارند.

سروو ها در کاربرد های نیاز به سرعت های بالای ۲۰۰۰ دور بر دقیقه RPM و برای گشتاور بالا در سرعت های بالا یا جای پاسخ دینامیک بالا مورد نیاز است، عالی هستند.

استپرها در سرعتهای کمتر از ۲۰۰۰ دور بر دقیقه RPM و برای نرخ های شتاب کم تا متوسط و برای گشتاور نگه دارنده بالا عالی هستند.

قضاوت درباره ی استپر ها و سروو ها

سیستمهای کنترل سروو برای کاربرد در سرعت بالا، گشتاور بالا که شامل تغییرات بارهای دینامیکی است بهترین گزینه هستند. سیستم های کنترل استپر کم هزینه تر هستند و برای کاربرد در زمانی که شتاب کم تا متوسط، گشتاور نگهدارنده بالا و انعطاف در عملکرد حلقه (لوپ) باز یا بسته نیازمند هستند، گزینه مناسبی هستند.

چه کسانی کنترلهای استپر را می سازند؟

بسیاری از تولیدکنندگان، در تولید محصولات کم هزینه و ارزان قیمت که با قیمت مقرون به صرفه ارائه می شوند، متخصص هستند. این شرکت ها اغلب طرح ها و  یا تولیدات خود را از شرکای خارج از کشور مانند چین، با پشتیبانی فنی محدود وارد می کنند.

امید است مقاله بالا کمکی در بهبود کاری همکاران عزیز  داشته باشد.

با آرزوی موفقیت برای همکاران عزیز

صنایع چوب ماهر

مهندس سعید عبدی