طراحی طرح لیزر جعبه 3

طراحی طرح لیزر جعبه در سریعترین و راحتترین زمان ممکن

طراحی طرح لیزر جعبه در سریعترین و راحتترین زمان ممکن یکی از دغدغه هایی است که کاربران دستگاه لیزر در زمان طراحی طرح لیزر جعبه در ایجاد پین ها و اصطلاحا آجری کردن جعبه دارند. از دیگر مشکلات کاربران، بالاخص تازه کارها نحوه جفت کردن لبه های جعبه می باشد. اگر شما هم به دنبال طراحی سریع جعبه هستید. اگر میخواهید یک طرح جعبه لیزر را به راحتی طراحی کنید. میتوانید از منابعی که صنایع چوب ماهر در راستای رسالت خود که همانا ایجاد حس همکاری و مشاوره به لیزر کاران و سی ان سی کاران عزیز می باشد، معرفی می کند استفاده کنید. در ادامه آموزش و نکات لازم جهت استفاده از منبع طراحی جعبه خدمت همکاران گرامی معرفی می گردد.

بر روی اینجا کلیک راست نموده بر روی opening in new tab کلیک کنید

 

اکنون سایت مورد نظر بالا آمده است.

طراحی طرح لیزر جعبه 1

قسمت ابعاد طراحی طرح لیزر جعبه

همان طور که در عکس بالا مشاهده می نمایید در قسمت ابعاد جعبه ابتدا باید واحد کاری خود را انتخاب کنید که در کشور عزیزمان ایران و اکثر کشورهای آسیایی و اروپایی از واحد ISI استفاده می شود. و در قسمت  UNIT بر روی milimeter کلیک کنید. در سه سطر بعدی باید عرض طول و ارتفاع جعبه خود را که به میلی متر است وارد نمایید.

طراحی طرح لیزر جعبه 2

قسمت تعیین نوع طراحی طرح لیزر جعبه

در مرحله بعدی طراحی طرح لیزر جعبه، باید مشخص شود که ابعاد داده شده، ابعاد داخلی  (inside) است یا ابعاد خارجی (outside). ردیف دوم عکس بالا ضخامت متریال نظیر چوب، ام دی اف MDF و یا پلکسی گلس را میخواهد که باید به میلی متر وارد نمود. در صورت نیاز در قسمت  custom material thickness ابعاد دلخواه را وارد می نماییم. ردیف سوم عکس مشاهده شده در بالا نوع اتصالات جعبه را میخواهد. سه نوع اتصالات در طراحی جعبه لیزر  در این سایت پیشنهاد شده است. نوع اول اتصال flat یا همان ساده می باشد که در این حالت بعد از طراحی طرح لیزر جعبه پینی نخواهیم داشت. نوع دوم اتصال finger یا همان آجری می باشد که در این اتصال دو لبه کناره به صورت یکی در میان داخل هم قرار می گیرند.  نوع سوم اتصال T-slot یا حالت صلیبی می باشد که نوعی از اتصال حالت آجری می باشد. در صورت کلیک بر روی هر کدام از اتصلات شکل آن اتصال در جعبه روی سایت قابل مشاهده است. توجه شود که در صورت کلیک بر روی اتصال finger و یا T-slot باید طول آجری ها را نیز مشخص کرد.

در نهایت با کلیک بر روی گزینه Generate laser cutter case plans جعبه مورد نظر را آماده تحویل گرفت. بعد از تولید طرح لیزر جعبه دلخواه با کلیک بر save model طرح لیرز جعبه مورد نظر را در کامپیوتر شخصی تان ذخیره نمایید.

بعد از ذخیره شکل کلی جعبه مورد نظر، همکاران محترم به سادگی می توانند با نرم افزار کورل بر روی نمونه خام جعبه اولیه ویرایش ها و الزامات مورد نظر خود را اعمال نمایند. امیدواریم که قدمی دیگر در کمک به بهبود کیفیت کاری همکاران عزیز داشته باشیم.

با آرزوی موفقیت برای همکاران عزیز

صنایع چوبی ماهر

مهندس سعید عبدی

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *