آموزش تیز کردن مته دستگاه سی ان سی

آموزش تیز کردن مته دستگاه سی ان سی

مقدمه

اگر شما هم با مشکل کند شدن مته های دستگاه سی ان سی مواجه شده اید. اگر می خواهید با صرفجویی در هزینه از مته های خود استفاده طولانی مدت داشته باشید. حتما با آموزش تیز کردن مته دستگاه سی ان سی CNC  با ما همراه باشید. مته های دستگاه سی ان سی چوب از گستره ی بسیار زیادی برخوردار است. و تنوع شکل و نوع زیادی دارد. که این مته ها عبارتند از تیغ شیار زن ، تیغ وی V شکل تیغ حکاکی، تیغ پروفیل و انواع دیگر مته که خود مته های یک نوع نیز زاویه های مختلفی دارند.

جنس انواع مته

جنس مته های سی ان سی تولید شده و موجود در بازار شامل استیل سرعت بالا، نوک کاربایدی ، فول کاربایدی و الماس PCD می باشد. انتخاب ابزار به ویژگیهای ماده مورد ماشینکاری و تجهیزات در دسترس برای کاربرد خاص بستگی دارد. مته های استیل high speed  و نوک کاربایدی در طبقه بندی ابزار دستی قرار می گیرند حال آنکه الماس PCD و فول کاربایدی بهترین کاربری را در دستگاه سی ان سی اتوماتیک دارند. هرچقدر سختی(hardness: توانایی ماده در برابر تغییر شکل) جنس مته افزایش و سفتی(Toughness: توانایی ماده در تحمل ضربه. همچنین می توان به انرژی جذب شده قبل از شکست ) آن کاهش یابد، شکل دهی مواد سخت تر در ماشینکاری راحت تر خواهد شد.

از آنجایی که دقت مورد نیاز در صنعت چوب خیلی بالا و در حد صنعت فلزات نمی باشد می توان با کمی چشم پوشی و اغماض مته های مورد استفاده که کند شده است را بازیابی کرده و مجددا استفاده نمود. فیلم آموزش تیز کزدن مته تیغ دستگاه سی ان سی را که توسط همکاران سی ان سی کار مان در اصفهان جمع آوری شده است را ببینید. صنایع چوب ماهر از همکاری ایشان با گروه سی ان سی کاران ماهر کمال تشکر را دارد.

1 پاسخ
  1. مهرداد یدملت
    مهرداد یدملت گفته:

    بلسلام وعید همهشما استادان محترمم مبارک ازاین همه تلاش در رابطه باتجهیزات وفیلمهای اموزشی شما کمال تشکر رادارم ودست همگی شمارا میبوسم باتشکر کاکو شیرازی

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *