اصول طراحی آشپزخانه – مسایل پیش رو ؟ انتخاب مناسب؟

یک آشپزخانه تنگ ، با طراحی ضعیف و قدیمی می تواند باعث از بین رفتن علاقه و اشتیاق آشپزی در آشپزها گردد . از طرف دیگر ، یک بازسازی متفکرانه می تواند یک آشپزخانه را نه تنها کاربردی ، بلکه لذت بخش کند ، خواه شما یک شب شام را می پزید یا میزبان یک مهمانی برای تعطیلات هستید. با اصول طراحی آشپزخانه ، خانه رویایی خود را کامل کنید.

قبل از اینکه بر روی شروع بازسازی کابینت آشپزخانه خود متمرکز شوید ، به این فکر کنید که آشپزخانه رویایی شما چه شکلی است؟ حتی اگر بودجه شما اجازه تغییرات گسترده به شما ندهد ، می توانید ترفندهایی در طراحی ساده ایجاد کنید که فضای آشپزخانه را بر اساس نحوه استفاده از آن بازآرایی کنید.

مهم نیست که آشپزخانه شما ۶ متر مربع است یا ۲۰ متر یا حتی بیشتر مساله ای که بسیار اهمیت دارد و توسط طراحان و کابینت سازان باید مد نظر قرار گیرد، رعایت اصول اولیه طراحی آشپزخانه است.

چیدمان اساسی

برای بازسازی برخی از آشپزخانه های کوچک ممکن است اصول طراحی آشپزخانه یا چیدمان مناسب را نتوان رعایت کرد، اما برای بازسازی آشپزخانه های بزرگتر ، به راحتی می توانید کابینت ها ، وسایل و لوازم جانبی را بازآرایی کنید. اگر طرح ایده آل شما یک چیدمان کاملاً متفاوت از پیکربندی فعلی است ،مجبور خواهید شد هزینه بیشتری بپردازید. تغییر چیدمان های اساسی آشپزخانه اغلب نیاز به تعمیر مجدد برق و لوله کشی دارد. در مورد طرح اصلی مورد نظر برای آشپزخانه خود تصمیم بگیرید:

گالری: یک آشپزخانه به سبک راهرو یا راهرو نیز نامیده می شود ، آشپزخانه گالری با دو دیوار موازی یا خطوط کابینت و میز ایستاده با یک راهرو در بین آنها مشخص می شود. اگر فقط یک دیوار وجود داشته باشد ، یک آشپزخانه یک جداره یا پولمن است.

L شکل: همانطور که از نام آن پیداست ، آشپزخانه های L شکل “L” را با دو دیوار مجاور و یا یک شبه جزیره پیشخوان که از یک دیوار امتداد دارد تشکیل می دهد.

Double “L”: آشپزخانه Double L یک آشپزخانه L با یک جزیره است که به شکل یک L. نیز هست به طور معمول ، دو L قرار است یک فضای مرکزی باز ایجاد کنند.

U شکل: آشپزخانه های U شکل به شکل “U” یا نعل اسب شکل می گیرند و می توانند با سه دیوار تمام قد یا با دو دیوار و یک شبه جزیره تشکیل شوند.

مهم نیست که کدام طرح را انتخاب کنید ، “مثلث آشپزخانه” مهم را همیشه در ذهن داشته باشید. این مسیری بیهوده است که شما بین یخچال ، اجاق گاز یا اجاق گاز و سینک ظرفشویی انجام می دهید ، که هیچ یک از آنها نباید بیش از ۲ متر از یکدیگر فاصله داشته باشد. هرچه این مثلث تنگ تر باشد ، می توانید به عنوان آشپز کارایی بیشتری داشته باشید.

البته این مسیر نباید خیلی تنگ باشد. در صورت پیمایش حداقل یک آشپز در آشپزخانه ۱ مترعرض، برای دو آشپز ، حداقل ۱٫۵ متر، عرض نگه دارید ، و فضای آن در مناطق آشپزی حداقل ۱٫۵ متر عرض باشد.

ملاحظات کفپوش

انتخاب مواد کفپوش آشپزخانه چیزی بیش از زیبایی شناسی است. کفپوش نه تنها باید سالهای متمادی در مقابل رفت و آمد و وزن دوام داشته باشد ، بلکه باید موقع ایستادن های مداوم برای آشپزی، آشپز احساس راحتی داشته باشد. گزینه های پیش رو عبارتند از:

سرامیک: یکی از رایج ترین کفپوش های آشپزخانه است، بو و باکتری را جذب نمی کند و می تواند تحت ترافیک سنگین پا قرار بگیرد. با این وجود ، سرامیک به دلیل سخت بودن جنسش می تواند ناراحت کننده باشد.

چوب سخت: کف چوب سخت ، معمولاً بلوط ، اگر به دقت نگهداری شود ، می تواند زیبا باشد ، اما در اثر پنجه های حیوان خانگی و کفش پاشنه بلند آنها آسیب دیده و اگر آب مدت زیادی بر روی آن بماند خراب می شوند.

بامبو: بامبو ظاهری متمایز و دوام کلی خوب ، شبیه به چوب سخت دارد. همچنین در معرض انواع آسیب های مشابه چوب سخت است.

ام دی اف : نسبتاً ارزان است و نصب آن بسیار آسان است. همچنین مقاوم در برابر لکه است و در هیچ زمان پاک نمی شود. با این حال ، در برابر آسیب آب در آشپزخانه آسیب پذیر است ، زیرا رطوبت می تواند لبه های کفپوش را متورم کند ، که قابل تعمیر نیست.

پارکت: پارکت کفپوش سازگاری است که نصب و نگهداری آن آسان است. این در طیف گسترده ای از سبک ها قرار می گیرد و حتی می تواند ظاهر کاشی های سرامیکی یا تخته های چوبی را تقلید کند. پارکت یکی از ارزان ترین مواد کفپوش آشپزخانه است ، در حالی که پارکت با کیفیت بالا و لوکس با در طبقه قیمتی متوسط برای کفپوش های آشپزخانه قرار دارد.

انتخاب صفحه کابینت آشپزخانه

صفحه های آشپزخانه مطمئناً اولین چیزی است که شخص بعد از بازسازی متوجه آن می شود. مانند کفپوش ، انتخاب میز کانتینر باید ملاحظاتی فراتر از ظاهر داشته باشد – نگهداری ، دوام و بودجه همچنین نقش مهمی در تصمیم گیری دارد.

سنگ مصنوعی: متداول ترین ماده سنگ مصنوعی کوارتز است که به عنوان صفحه پیشخوان و صفحه کابینت استفاده شده است. میزهای کوارتز با قیمتی مشابه به گرانیت ، از تکه های سنگی و رزین ساخته می شوند و در مقایسه با سنگ طبیعی ، قوام بهتر و نگهداری کمتری دارند. مهمتر از همه ، کوارتز از نظر لکه مقاوم تر است و لازم نیست که مانند سنگ آب بندی شود.

سنگ طبیعی: گرانیت یک انتخاب محبوب برای صفحه کابینت است ، بیشتر به دلیل زیبایی طبیعی آن. گرانیت دارای یک سطح سخت و بسیار بادوام است ، اما برای جلوگیری از لکه گرفتن باید به صورت دوره ای آب بندی شود. سایر گزینه های سنگ تراشی سنگ طبیعی شامل سنگ مرمر ، سنگ صابون و سنگ آهک است ، اما این مواد نرم تر هستند که نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

کورین: هنوز غالباً با نام تجاری اصلی Corian شناخته می شود ، صفحه های کورین در برابر خراشها و لکه ها مقاومت می کنند. با این حال ، به راحتی توسط ماهی تابه و قابلمه داغ آسیب می بینند.

صفحه کابینت mdf : مقرون به صرفه ترین گزینه ، صفحه کابینت mdf که در طیف گسترده ای از رنگ ها و طرح ها قرار می گیرد ، اما در در اثر های رطوبت آسیب می بیند.

کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه با برند جدید می توانند گران باشند. اگر بودجه محدودی دارید ، کابینت آشپزخانه را کامل عوض نکنید. برای تعویض مجدد ، باکس کابینت را نگه دارید و دربها را برای ظاهری جدید جایگزین کنید.

گزینه دیگر رنگ آمیزی کابینت های شماست ، اگرچه این همیشه به همین راحتی که به نظر می رسد نیست. زمان آماده سازی قابل توجهی به کابینت های نقاشی می رود ، و اگر کابینت های ملامین (به جای چوب) دارید ، باید رنگی پیدا کنید که به این سطح بچسبد.

هنگام تعویض کابینت های آشپزخانه ، بخاطر صرفه جویی در هزینه ، از فضای ذخیره سازی کافی، کم نگذارید. کابینت های زمینی را با کشو های عمیق انتخاب کنید ، و کابینت های دیواری را که تا سقف بالا می روند در نظر بگیرید. فضای ذخیره سازی مناسب از بالاترین عوامل در ارزش یک آشپزخانه است.

سایر ملاحظات مربوط به اصول طراحی آشپزخانه

اصول طراحی آشپزخانه بیشتر از کفپوش ، کابینت و صفحه کابینت است. نورپردازی می تواند تفاوت بزرگی در آشپزخانه ایجاد کند ، خواه روشنایی روشن برای یک روز طولانی از پخت و پز یا نور نرم و کم نور برای یک شب رمانتیک در خانه باشد. برای بهترین اثر ، روشنایی را در چندین سطح ، مانند چراغهای زیر کابینت ، آویزها و چراغ های فرو رفته در سقف نصب کنید. علاوه بر این ، یک آشپزخانه به تعداد زیادی پریز برق ، به خصوص در امتداد قسمت پشتی نیاز دارد. نظامنامه ساختمان شامل الزامات ویژه ای برای پریز ها و روشنایی در آشپزخانه های بازسازی شده است.

معرفی مجموعه صنایع چوب ماهر

صنایع چوب ماهر با گلچین کردن بهترین طراحان سعی در ارایه بهترین نمای موجود و مورد پسند شما مشتری گرامی از آشپزخانه ایده آل شما است. طیف گسترده طراحان همکار با صنایع چوب ماهر تیم قدرتمندی از طراحی را به مجموعه ما بخشیده است. تیم بعدی مجموعه خدمتگزار صنایع چوب ماهر کابینت کاران ماهر و حرفه ای است که بهترین ها در حرفه خود هستند. برای ارایه و اجرای طرح های دلخواه شما سی ان سی کاران این مجموعه که به جرات می توان گفت بهترین و برگ برنده مجموعه ما هستند و با بهترین کیفیت و دقت طرح های مجازی را به واقعیت تبدیل می کنند. و در نهایت وکیوم کاران با سلیقه و حوصله محصول نهایی و شیک را تحویل مشتری می نمایند. و در نهایت استفاده از دستگاههای به روز و قدرتمند برند معتبر داجکو کمک حال متخصصان ما در ارایه کار با کیفیت هستند.

منبع

https://www.thespruce.com/kitchen-design-for-a-remodel-1822114

کابینت ممبران ماهر

ما اعتماد را به شما هدیه می دهیم. مجموعه صنایع چوب ماهر تولید کننده تخصصی درب کابینت وکیوم با در اختیار داشتن بهترین ها در دکوراسیون آشپزخانه آمادگی لازم برای تامین خواسته های شما در دکوراسیون منزل و کابینتهای آشپزخانه را دارد. برای اعزام رایگان کارشناس برای قیمت دهی و طراحی نقشه مد نظرتان با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۰۸۳۶۸۳۵۳ سعید عبدی

۰۹۲۲۷۴۰۴۲۵۳ احسان عبدی

۰۲۱۵۵۲۶۰۶۷۸ تلفن مجموعه ماهر

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تهران شهرک صنعتی چهاردانگه  صنایع چوب ماهر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *