آشپزخانه کوچک و جمع و جور ! نوع کابینت ؟ ایده های طراحی؟

داشتن یک آشپزخانه کوچک حتما خیلی بد نیست. جذابیت یک آشپزخانه بزرگ با فضای کافی اگر سبک زندگی شما با آن همخوانی نداشته باشد، به سرعت کاهش خواهد یافت ، در حالی که یک آشپزخانه کوچک با طراحی خوب می تواند مزایای شگفت انگیزی را برای شما ایجاد کند. اگر با دقت نگاه کنیم ، خواهیم دید که یک آشپزخانه کوچک می تواند آنقدر جذاب باشد که برخی از معماران موقع بازسازی ها با کاهش اندازه آشپزخانه فضا را برای دیگر محیط های خانه بزرگتر می کنند.

Modern Scandinavian kitchen and dining room

در اینجا برخی از مزایای آشپزخانه های کوچک ذکر شده است:

  • آشپزخانه های کوچک فضای خانه را حفظ می کنند. بسیاری از آشپزخانه ها به مراتب بزرگتر از اندازه مورد نیاز هستند ، در حالی که یک آشپزخانه کوچک می تواند برای نیازهای شما مناسب باشد. و کوچک شدن فضای آشپزخانه ، فضا را برای سایر مناطق خانه شما فراهم می کند: اتاق های نشیمن ، دفاتر کار ، اتاق های خواب. کاهش اندازه آشپزخانه حتی ممکن است به شما امکان دهد یک اتاق کاملاً جدید مانند حمام مهمان اضافه کنید.
  • آشپزخانه های کوچک ارزان ترند. آشپزخانه گرانترین اتاق خانه است. کوچک نگه داشتن فضا باعث کاهش استفاده از مواد گران قیمت می شود و هزینه کلی شما را کاهش می دهد.
  • آشپزخانه های کوچک از نظر ارگونومی نیز بهتر هستند. قانون قدیمی مثلث آشپزخانه هنوز اعمال می شود. با آشپزخانه های کوچک ، مثلث کار عملاً در داخل ساخته شده است و باعث می شود هنگام تهیه غذا از فضای بسیار کارآمدی استفاده کنید.

۱٫ آشپزخانه را روشن نگه دارید.

Bright modern kitchen and dining room in an old country house

اگر بدنبال رنگهای تیره رنگ در آشپزخانه خود هستید … آنها را برای خانه بعدی خود ذخیره کنید. اولین توصیه برای یک آشپزخانه کوچک همیشه روشن شدن رنگ رنگ آشپزخانه است. با این کار بلافاصله احساس فضا را اضافه می کنید زیرا رنگ های روشن نور زیادی را منعکس می کنند.

۲٫ سینک ظرفشویی را کوچک کنید

2. سینک ظرفشویی را کوچک کنید

همه ما آنقدر به ترکیب ظرفشویی / صفحه کابینت بزرگ عادت کرده ایم که به راحتی از گزینه های دیگر چشم پوشی میکنیم. سینک ظرفشویی و صفحه کابینت آشپزخانه بزرگ که توسط صنعت طراحی آشپزخانه محبوب شده است ، همیشه بهترین انتخاب نیست.

در یک آشپزخانه کوچک ، سینک ظرفشویی را در محوطه خودش محدود کنید و سایر قسمت های آشپزخانه را برای آماده سازی غذا آزاد کنید. در این مثال ، گوشه غیرقابل استفاده آشپزخانه با استفاده کاربردی پر شده است. در یک آشپزخانه کوچک ، استفاده خردمندانه از هر فضایی بسیار مهم است.

۳٫ با کوچک کردن اجزا، فضا درست کنید

3. با کوچک کردن اجزا، فضا درست کنید

گاهی اوقات ، شما فقط فضای کافی برای تمام ویژگی های یک آشپزخانه سنتی را ندارید. در این آپارتمان با کارایی بالا که فقط یک اتاق خواب ، یک حمام و یک منطقه عمومی غذا خوردن دارد ، فضای زیادی برای یک آشپزخانه استاندارد وجود ندارد. در عوض ، می توان از مبلمان جمع شو برای به حداقل رساندن شلوغی فضا استفاده کرد. اصول اساسی هنوز وجود دارد ، اما این “آشپزخانه” با ذکر برخی از ویژگی های سنتی آشپزخانه ، مانند کابینت های مرسوم، به خوبی با فضای زندگی کلی شده ترکیب می شود.

۴٫ آشپزخانه راهرو شکل را بپذیرید.

4. آشپزخانه راهرو شکل را بپذیرید.

اگر یک آشپزخانه کوچک داشته باشید ، به احتمال ۹۰ درصد باید آشپزخانه راهرو شکل بسازید.. یک گالی (که گاهی اوقات آشپزخانه راهرو نیز خوانده می شود) چیزی بیش از یک راهرو با پیشخوان در هر دو طرف است. به طور معمول ، یک پیشخوان دارای کلیه خدمات (سینک ظرفشویی ، اجاق گاز ، ماشین ظرفشویی و غیره) است که طرف دیگر آن شامل کابینت و پیشخوان است.

هنگام برنامه ریزی برای آشپزخانه کوچک ، بهتر است یاد بگیرید که چگونه با مشخصات جمع و جور آشپزخانه های راهرو شکل کار کنید.

۵٫ هیچ فضایی را از دست ندهید.

5. هیچ فضایی را از دست ندهید.

ذخیره سازی در آشپزخانه های با فضای محدود مشکل ساز است – همان قدر که فضای ذخیره سازی خود را افزایش می دهید ، محل کار شما کوچک می شود.

خوشبختانه تولیدکنندگان کابینت آشپزخانه در مورد چگونگی و مکان ایجاد فضای ذخیره سازی بروز شده اند. به عنوان مثال ، کابینت های مکانیزمی می توانند به شما در ذخیره تابه های پخت ، ادویه ها ، ظروف و سایر وسایل کوچک کمک کنند.

ایده دیگر نصب کابینت دیواری است که تا سقف می رسد. اگرچه این شکاف در قسمت بالایی می تواند از نظر بصری جذاب باشد اما در یک آشپزخانه کوچک هیچ فضای با ارزشی نباید هدر برود. پرش کن!!!

۶٫ با تزیینات بین کابینتی همه کارها را انجام دهید.

6. با تزیینات بین کابینتی همه کارها را انجام دهید.

فضای زیادی برای تزئین در آشپزخانه کوچک ندارید. بنابراین وقتی که فضاهایی در دسترس هستند ، آنها را تزئین کنید تا مجلل باشند. تزیینات بین کابینتی مکان مناسبی برای شروع است زیرا یک رفتار فانتزی در اینجا باعث شادابی کل آشپزخانه خواهد شد. یک پشت صحنه کوچک آشپزخانه مساحت زیادی ندارد ، بنابراین اگر می خواهید از سنگ مرمر مجلل ، تایل های استیل براق ، یا کاشی های آنتیک شیشیه ای در صفحه پشت استفاده کنید ، هزینه ی زیادی نیاز نخواهد بود.

۷٫ کاشی کف را بزرگ و روشن انتخاب کنید

7. کاشی کف را بزرگ و روشن انتخاب کنید

این یک توهم بصری است – کاشی های کوچک کف باعث می شود آشپزخانه کوچک شما شلوغ و تنگ باشد. کاشی های بزرگ باعث می شود فضا بزرگتر شود. یکی از دلایل این امر این است که با کاشی های بزرگ ، تعداد خطوط دوغاب را کاهش می دهید. به دنبال چیزی کمتر از کاشی های استاندارد ۴۰ سانتی نباشید ، حتی ترجیحاً بزرگتر.

توجه: در آشپزخانه های راهرو شکل، با راهرو بسیار باریک ، اگر کاشی های بزرگی بچینید کمی غیرعادی به نظر خواهد رسید ، مخصوصاً اگر خطوط طولانی دوغاب به موازات کابینت ها باشد.

۸٫ یخچال فریزر جمع و جور و ترجیحا بلند برای آشپزخانه کوچک انتخاب کنید.

8. یخچال فریزر جمع و جور و ترجیحا بلند برای آشپزخانه کوچک انتخاب کنید.

در سال های اخیر شاهد پیشرفت یخچال هایی هستیم که با تمام ظرافت مانند یک کشتی گیر سومو در یک گوشه آشپزخانه چمباتمه می زند. این یخچال های ساید بای ساید با درب های فرانسوی کنار هم فضای عظیمی از پیشخوان را که می توان برای تهیه وعده های غذایی استفاده کرد ، اشغال می کنند.

اما خوشبختانه یخچال های به اصطلاح باریک در حال تبدیل شدن به یک محصول مهم برای تولیدکنندگان لوازم خانگی هستند ، ایده آل برای افرادی که در کانکس ها و سوییت های شهری و حتی آپارتمان های کوچک زندگی می کنند. مدلی که در اینجا نشان داده شده فقط ۲۴ اینچ عرض دارد و ۹٫۷ فوت مکعب در محفظه خنک کننده و ۳٫۳ فوت مکعب در فریزر نگه می دارد. کوچک و شیک است.

دیگر دارندگان آشپزخانه کوچک ممکن است دو یخچال داخلی را که در زیر پیشخوان قرار میگیرند، انتخاب کنند تا هیچ فضایی از پیشخوان را اشغال نکنند.

منبع

https://www.thespruce.com/small-kitchens-you-will-want-1822149

معرفی مجموعه صنایع چوب ماهر

صنایع چوب ماهر با گلچین کردن بهترین طراحان سعی در ارایه بهترین نمای موجود و مورد پسند شما مشتری گرامی از آشپزخانه ایده آل شما است. طیف گسترده طراحان همکار با صنایع چوب ماهر تیم قدرتمندی از طراحی را به مجموعه ما بخشیده است. تیم بعدی مجموعه خدمتگزار صنایع چوب ماهر کابینت کاران ماهر و حرفه ای است که بهترین ها در حرفه خود هستند. برای ارایه و اجرای طرح های دلخواه شما سی ان سی کاران این مجموعه که به جرات می توان گفت بهترین و برگ برنده مجموعه ما هستند و با بهترین کیفیت و دقت طرح های مجازی را به واقعیت تبدیل می کنند. و در نهایت وکیوم کاران با سلیقه و حوصله محصول نهایی و شیک را تحویل مشتری می نمایند. و در نهایت استفاده از دستگاههای به روز و قدرتمند برند معتبر داجکو کمک حال متخصصان ما در ارایه کار با کیفیت هستند.

کابینت ممبران ماهر

ما اعتماد را به شما هدیه می دهیم. مجموعه صنایع چوب ماهر تولید کننده تخصصی درب کابینت وکیوم با در اختیار داشتن بهترین ها در دکوراسیون آشپزخانه آمادگی لازم برای تامین خواسته های شما در دکوراسیون منزل و کابینتهای آشپزخانه را دارد. برای اعزام رایگان کارشناس برای قیمت دهی و طراحی نقشه مد نظرتان با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۰۸۳۶۸۳۵۳ سعید عبدی

۰۹۲۲۷۴۰۴۲۵۳ احسان عبدی

۰۲۱۵۵۲۶۰۶۷۸ تلفن مجموعه ماهر

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تهران شهرک صنعتی چهاردانگه  صنایع چوب ماهر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *