برای یک آشپزخانه شیک به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت!

از خود بپرسید – آیا بدون غذا ادامه حیات امکان خواهد داشت؟ مطمئنم که پاسخ شما هم نه خواهد بود! بنابراین ، آیا آشپزخانه ، مکانی که نان ، کره و چیزهای دیگر را در آن نگه میدارید و مدت طولانی از عمر خود را در آن سپری می کنید، سزاوار کمی توجه بیشتر نیست؟

البته ، این کار را انجام می دهید! این علم هوافضا نیست – تمام ملزومات یک آشپزخانه شیک تماس با کارشناسان این زمینه است. تا اطمینان حاصل کنید که ترکیبی مناسب از زیبایی و بهره وری در آشپزخانه تان ایجاد شود! به عبارت دیگر، باید شیک باشد!

برای یک آشپزخانه شیک به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت! کابینت ممبران کابینت هایگلس 1

منظور ما از آشپزخانه هوشمند چیست؟ بگذارید ملزومات را روشن کنیم.

یک آشپز خانه شیک زیباست ، حس خوبی به شما می دهد و بیشترین امکانات را در اختیار شما قرار می دهد. در اینجا به شما میگوییم چگونه می توانید یکی از اینها را بدست آورید:

چیدمان آشپزخانه

Smart Kitchen Resource (2).jpgبرای یک آشپزخانه شیک به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت! کابینت ممبران کابینت هایگلس

اندازه و چیدمان یک آشپز خانه نقش مهمی در تعیین میزان شیک بودن آن دارد. چیدمان آشپزخانه شکلی است که با چیدمان میز ، وسایل اصلی و محل های انبار ساخته می شود. نقشه کف ، مثلث کار آشپزخانه را مشخص می کند – مسیری که هنگام حرکت از یخچال فریزر به سینک ظرفشویی- اجاق گاز برای تهیه یک وعده غذایی طی می کنید.

  • نقشه کف تک دیوار: این طرح برای خانه های کوچکتر مناسب تر است. مثلث کار بیشتر یک خط کار با سه عنصر آشپزخانه در امتداد یک دیوار است.
  • چیدمان کشتی مانند: همچنین به عنوان چیدمان راهرو معروف است ، سه عنصر اصلی آشپزخانه روی دیوارهای موازی با یکدیگر روبرو هستند و یک مثلث کار کوچک را ایجاد می کنند.
  • چیدمان U شکل: آشپزخانه U شکل دارای متنوع ترین چیدمان آشپزخانه ها از همه اندازه است زیرا این نقشه دارای میزهای بصورت مداوم و انبارداری کافی است که از سه طرف آشپز را احاطه کرده است. در آشپزخانه های بزرگتر ، این طرح کف به اندازه کافی جادار است تا به چندین ایستگاه کاری تقسیم شود.
  • چیدمان G شکل: آشپزخانه G شکل ، نسخه ای از چیدمان U شکل است ، با همان مقدار فضای پیشخوان و باکسهای کابینت که از سه طرف آشپزخانه را احاطه کرده است. با این حال ، نقشه کف G شکل شامل یک دیواره چهارم کوچک از کابینت های اضافی است. بسته به اندازه آشپز خانه ، آشپز خانه های G شکل ممکن است به نظر تنگ برسند.
  • چیدمان با شکل L: در یک طرح آشپز خانه به شکل L ، یک مثلث کار عادی از فضای پیشخوان و عناصر موجود در دو دیوار مجاور ایجاد می شود.

چیدمان مناسب به اندازه آشپز خانه بستگی دارد -چیدمانی را انتخاب کنید که یک مثلث کار بدون انسداد و یک فضای ذخیره حداکثر را فراهم کند.

زمینه

Smart Kitchen Resource (5).jpgبرای یک آشپزخانه شیک به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت! کابینت ممبران کابینت هایگلس

زمینه کاشیها و دیوار ممکن است مانند جزئیات بی اهمیت به نظر برسد – اما در آشپزخانه نقش بسیار مهمی دارد.

زمینه قسمت عمودی از پیشخوان آشپزخانه است. این قسمت کاملا کاربردی است تا در هنگام پخت و پز از دیوار در برابر چربی یا پاشیدن مواد غذایی محافظت کند ، همچنین از پاشیدن آب ناخواسته به پشت سینک محافظت کند. همچنین یک عنصر عالی برای تکمیل نمای کابینت با توجه به بافت و رنگ است.

انتخاب اکثر صاحبان خانه هنگام اتخاب زمینه دیوارها ، کاشی هستند – کاشیها نه تنها انواع متنوعی را از نظر بافت و رنگ ارائه می دهند ، بلکه تمیز کردن و نگهداری آنها نیز آسان است.

با این وجود از مواد دیگری مانند استیل ضد زنگ ، گرانیت ، کورین و غیره نیز می توان استفاده کرد. ایده آل برای انتخاب آن چیزی است که تمام عناصر آشپزخانه شما را در کنار هم قرار می دهد.

مبلمان آشپزخانه

Smart Kitchen Resource (3).jpgبرای یک آشپزخانه شیک به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت! کابینت ممبران کابینت هایگلس

کابینت آشپزخانه بخش عمده ای از مبلمان آشپز خانه شما را تشکیل می دهد. دوام ، هزینه ، مقاومت در برابر آب و زیبایی شناسی عواملی هستند که باید قبل از انتخاب مواد مبلمان آشپزخانه خود به خاطر بسپارید. با توجه به فاکتورهای بیان شده ، بهترین انتخاب برای مبلمان آشپز خانه خود را بیابید.

مثلث آشپزخانه

همانطور که در بالا در مورد “طرح آشپزخانه” بحث شد ، مثلث کار آشپزخانه یک عنصر مهم در طراحی آن است. تا یک فضای کاری کارآمد ایجاد می کند – خطوط رفت و آمد داخلی واضح ترین ، کوتاهترین و سریعترین مسیرهایی است که در خانه یا یک اتاق خاص در آن قدم می زنید.

Smart Kitchen Resource (7).jpgبرای یک آشپزخانه شیک به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت! کابینت ممبران کابینت هایگلس

این مثلث مراکز سینک ، یخچال و فریزر و اجاق گاز را به هم متصل می کند. سیستم مثلث کار همه ایستگاههای کاری اصلی را در دسترس قرار می دهد در حالی که فضای کافی بین ایستگاه های کاری فراهم می کند تا از شلوغی جلوگیری شود. در آشپز خانه های بزرگتر ، بسته به نحوه استفاده از فضای خود ، ممکن است به دو مثلث کار نیاز داشته باشید. آشپز خانه های کوچکتر ، به خصوص مدلهای یک دیواری ، می توانند مشکل باشند پس بر روی کارهایی تمرکز کنید که بیشتر اوقات خود را آنجا سپری می کنید.

کانتر آشپزخانه

Smart Kitchen Resource (6).jpgبرای یک آشپزخانه شیک به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت! کابینت ممبران کابینت هایگلس

شیب سکوی آشپز خانه ممکن است بسیار ناراحت کننده به نظر برسد ، اما اگر صحیح آن را پیدا نکرده اید ، می تواند منجر به جمع شدن آب در نزدیکی سینک ، کف آشپز خانه و حتی صفحه کابینت شود. اگر جهت شیب به سمت شما باشد ، می تواند منجر به زنگ زدن فضای زیر کانتر ، و ایجاد استخر در کابینت زیر سینک شود. اگر شیب به سمت دیواره پشت میز باشد ، می تواند به رشد جلبک و رطوبت منجر شود. شیب ایده آل یا به سمت سینک خواهد بود ، یا یک «شیب مرده» (بدون شیب – آب در جایی که ریزش می ماند ، به شما فرصت می دهد تا آن را صاف کنید).

علاوه بر این ، اضافه کردن تخته آبکشی و دیگ پایه می تواند سبک و کارایی را به یک کانتر اضافه کند. تخته های آبکشی به عنوان محلی برای نگه داشتن میوه یا سبزیجات ، بعد از شستشو ، طراحی شده اند. آنها اجازه می دهند تا آب از روی میز و به طور مستقیم داخل سینک ظرفشویی شود. دیگپایه به عنوان مکانی برای تنظیم قابلمه ها و قابلمه های داغ ، بدون آسیب رساندن به میز ، طراحی شده اند.

همچنین ، مواد مورد استفاده برای صفحه کابینت می تواند بر جذابیت کلی آشپز خانه تأثیر بگذارد. بسیاری از مواد مختلف از قبیل گرانیت ، کورین، مرمر ، فولاد ضد زنگ ، کوارتز ، ام دی اف و غیره استفاده می شود. که دارای دوام قیمت و زیباییهای مختلفی هستند

آشپزخانه مدولار

Smart Kitchen Resource (4).jpgبرای یک آشپزخانه شیک به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت! کابینت ممبران کابینت هایگلس

“آشپزخانه مدولار” اصطلاحی است که برای یک آشپز خانه مدرن استفاده می شود. و متشکل از “ماژول”های کابینت است که از لوازم و امکانات مختلفی استفاده می کند که می تواند بهره وری فضای یک آشپزخانه را باز و بهروکند، ساخته شده است. به طور معمول ، واحدهایی که روی زمین نگه داشته می شوند “کابینت زمینی” نامیده می شوند که روی آن یک صفحه کابینت آشپزخانه قرار داده شده است. واحدهای کابینت وصل شده بر روی دیوار “کابینت دیواری” خوانده می شوند. یک آشپزخانه مدولار همچنین شامل وسایلی مانند دودکش، اجاق گاز داخلی ، سینک (با یا بدون تخته آبکشی) و در برخی موارد یخچال نیز خواهد بود. طرح ها را می توان متناسب با فضاهای فردی تنظیم کرد. نصب آشپزخانه مدولار مزایای زیر را دارد:

  • ساخت و ساز بی نقص و با حوصله و تمیز و مد روز، زیبایی خاصی به قسمت آشپزی شما می بخشد.
  • شما می توانید از میان انواع مختلف کابینت با رنگ ها و الگوهای متنوع یکی را انتخاب کنید.

اسرار یک آشپزخانه شیک در جزئیات بسیار ریزی است که چندین عنصر درون یک آشپزخانه را تشکیل می دهد.

برای اطمینان از اینکه آشپزخانه شما زیبا و شیک ساخته می شود. همین امروز با مجموعه صنایع چوب ماهر تماس بگیرید.

صنایع چوب ماهر

ما اعتماد را به شما هدیه می دهیم. مجموعه صنایع چوب ماهر تولید کننده تخصصی درب کابینت وکیوم با در اختیار داشتن بهترین ها در دکوراسیون آشپزخانه آمادگی لازم برای تامین خواسته های شما در دکوراسیون منزل و کابینت آشپزخانه را دارد. برای اعزام رایگان کارشناس برای قیمت دهی و طراحی نقشه کابینت ممبران آشپزخانه مد نظرتان با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۰۸۳۶۸۳۵۳ سعید عبدی

۰۹۲۲۷۴۰۴۲۵۳ احسان عبدی

۰۲۱۵۵۲۶۰۶۷۸ تلفن مجموعه ماهر

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *